Pompeo kritikon europianët për çështjen Soleimani, europianët thirrje për vetëpërmbajtje

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo kritikoi europianët se nuk kishin qenë aq të dobishëm sa duhej në çështjen e gjeneralit iranian, Qassem Soleiman,...

Policia përdor gaz lotsjellës ndaj protestuesve në Paris

Policia përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit, teksa protestuesit tentuan që të hynin në stacionin e trenit në Gare de l’Est. Presidenti i Francës,...

Fshin postimet dhe akuzon portalet kosovarja që u mërzit për vrasjen e gjeneralit iranian

Madje, përmes një postimi tjetër në profilin e saj në Facebook, ajo ka akuzuar gazetarët, nga ku paralajmëruar edhe padi ndaj portaleve. Ajo pretendon se...

Kryediplomati i Katarit viziton Iranin

Ministri i Punëve të Jashtme të Iranit, Javad Zarif, ka zhvilluar takim në Teheran me homologun e tij nga Katari, Mohammed bin Abdulrahman Al...

Filmohet nga ajri bombardimi i qytetit Maarat al-Numan nga regjimi i Assadit

Qyteti Maarat al-Numan në provincën e Idlibit në veriperëndim të Sirisë, provincë e cila është nën sulmet intensive të regjimit të Bashar al-Assadit dhe...

Ushtria turke vazhdon operacionet antiterroriste në veri të Irakut

Dy pjesëtarë të organizatës terroriste PKK që ishin në gatishmëri të kryenin akte terroriste janë neutralizuar në veri të Irakut përmes një operacioni të...

Indonezi, 53 persona kanë vdekur si pasojë e rrëshqitjeve të dheut

Autoritetet në Indonezi thanë sot se të paktën 53 persona kanë vdekur si pasojë e rrëshqitjeve të dheut dhe vërshimeve, në rajonin e kryeqytetit,...

Bagdad, zhvillohet ceremoni mortore për Soleimanin dhe Muhandisin

Në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, është organizuar ceremoni mortore për komandantin e Forcave Kuds të Gardës Revolucionare të Iranit, Qasem Soleimani, dhe nënkryetarin e...

Guterres bën thirrje për “armëpushim të menjëhershëm” në Libi

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka bërë thirrje për "armëpushim të menjëhershëm" në Libinë e shkatërruar nga lufta ku...

Australi, kryeministri thirrje rezervistëve për t’u përballur me zjarret

Kryeministri i Australisë, Scott Morrison ka urdhëruar thirrjen e rreth 3 mijë rezervistëve për t’u përballur me zjarret, të cilat thuhet se po rrezikojnë...

Opinione