​Verratti pas fitores ndaj Barçës: Jam i zhgënjyer për një arsye tjetër

Njëri nga protagonistët e këtij triumfi të PSG-së ishte edhe mesfushori italian Marco Verratti, përcjellë KosovaPress.

“Ndihem i rëndësishëm këtu, për shokët e mi të skuadrës, trajnerin dhe klubin. Unë e di që shokët e mi të skuadrës kanë besim tek unë dhe kjo më lejon të jap më shumë, ”tha reprezentuesi italian për “Sky Sport Italia”.

“Ne po flisnim sot, kur fiton ndeshjen e parë 4-1, ndeshja e dytë është gjithmonë pak e çuditshme. Ju dëshironi të mbroheni mirë, por Barcelona është aq e mirë në zotërim dhe është skuadra perfekte për këtë. Ata ju lodhin kështu që ne nuk ishim në gjendje të kundërviheshim siç dëshironim.”

“Na mungonin gjithashtu disa lojtarë të rëndësishëm si Neymar dhe Angel Di Maria, kështu që formacioni i tyre 3-4-3 na e bëri të vështirë.”

Por, përkundër kësaj fitoreje të madhe, Verratti ka treguar se ishte edhe i zhgënjyer dhe kjo nuk kishte të bënte me lojën kundër Barcelonës por me Juventusin që u eliminua nga Porto dhe Verrati ka shumë miq në Itali.

“Unë pashë ndeshjen e Juventusit, është zhgënjyese, pasi kam shumë miq atje. Ishte paksa një lojë e çmendur, por në këtë nivel çdo gabim i vogël mund të transformojë ndeshjen. Kjo është ajo që e bën Ligën e Kampionëve kaq emocionuese ”, tha në fund Verratti.