​Të shtëna në një xhami në Paris, një person i plagosur

Të paktën një person u plagos rëndë kur një burrë i armatosur hapi zjarr sonte në oborrin e një xhamie në Paris, njofton televizioni BFM.

Sulmuesi hyri në oborrin e xhamisë në qarkun 19 të Parisit dhe qëlloi ndaj një personi tjetër.

Sipas BFM, sulmuesi iku me një skuter në një drejtim të panjohur.