​Boris Johnson largohet nga spitali

Kryeministri britanik Boris Johnson është larguar nga spitali ku ka qëndruar për shtatë ditët e fundit për shkak të koronavirusit, raporton Guardian.

Trajtimi do të vazhdojë në Chekers, vendbanimin e tij në fshat, dhe me këshillën e mjekëve, Johnson nuk do të kthehet në punë menjëherë.

Ai falënderoi mjekët në Spitalin St. Thomas të Londrës që u kujdesën për të.

Johnson qëndroi në spital javën e kaluar për shkak të koronavirusit – kollë e thatë dhe ethe.

Ai u transferua në kujdes intensiv të hënën natë.