Njihet si një femër e hareshme e cila din ta shijoj jetën.Është njëra ndër këngëtaret që komentohet shumë për stilin dhe elegancën e saj, shkruan “Kosovarja”.Përveç që është aktive në karrierën e saj muzikore, Yllka Kuqi është e pranishme dhe shumë aktive edhe në rrjetet sociale.

Së fundi, ajo ka hapur arkivat duke ndarë një imazh kur ishte vetëm 14 vjeçe.Ajo çka bie në sy është veshja e saj me fustan nusërie, por jo në rolin e nuses, ama si ‘modele’ siç thotë ajo.Në fotografinë e publikuar ajo ka dalur me kushërirën e saj e që duket krejtësisht ndryshe.Një fytyrë e njomë me një buzëqeshje të ëmbël, tregon natyralitetin e Yllkës në atë moshë./Kosovarja/