Në vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë, me re të ulët lokale dhe erë të dobët jugore. Temperaturat minimale do të jetë në interval të 4 deri në 13 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 22 deri në 28 gradë Celsius. Temperatura maksimale në Shkup do të arrijë në 27 gradë. Celsius.

Loading...