Një video e kamerave të sigurisë tregoi se si pjesëtarë të kartelit të Sinaloas ekzekutojnë një efektiv policie në mes të ditës, pasi e kishin identifikuar si pjesë e skuadrës që kishte arrestuar djalin e El Chapo-s.

Të paktën dy burra të armatosur zbresin nga një makinë dhe hapin zjarr ndaj mjetit ku qëndronte polici, i identifikuar nga mediat meksikane vetëm si Eduardo N, 32 vjeç, duke e qëlluar me 150 plumba.

Sipas autoriteteve meksikane ngjarja ka ndodhur në Kuliakan, kryeqytetin e shtetit të Sinaloas, ku edhe ka qendrën karteli famëkeq i El Chapo-s. Përfshirjen e policit në operacionin e 17 tetorit ku u arrestua e më pas u lirua Ovidio Guzmán López, e konfirmuan mediat lokale.

VIDEON MUND TA SHIKONI NE KETE LINK

Loading...