Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më...

80 shahistë po garojnë për titullin kampion në“Skopje Open”

Në hotelin Continental në Shkup nga dje ka nisur turneu ndërkombëtar në shah “Skopje Open 2019”. Gjatë ditës së sotme janë luajtur ndeshjet e...

Video/Ronaldo dhe Buffon takuan fëmijët shqiptarë që i shpëtuan tërmetit

Yjet botërore të futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianni Luigi Buffon, kanë takuar dy fëmijët që shpëtuan nga tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor. Të...

Kasami: Shpresoj të shënoj kundër Borecit, me fitore ta mbyllim sezonin vjeshor

Mesfushori i Struga Trim Lum, Ard Kasami, ka deklaruar se të gatshëm e presin ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor (java e 18-t) kundër...

Nehar Sadiki: Me Rabotnickin na pret ndeshje e vështirë, por besoj se pikët do...

Skuadra e Renovës, të dielën, me fillim prej orës 13:00 në stadiumin e qytetit në Tetovë e pret Rabotnickin, ndërsa mbrojtësi Nehar Sadiki pret...

NBA, Houston mposht kampionët në fuqi, fitojnë Washington e Denver

Ishin vetëm 4 sfidat në mbrëmjen e NBA, ku vëmendjen më të madhe e mori dueli i zhvilluar në Scotiebank Arena mes kampionëve në...

Zyrtare, Durmishi largohet nga Lazio, zgjedh Francën!

Tashmë është zyrtare. Riza Durmishi, futbollisti me origjinë shqiptare i cili ka gjetur shumë pak hapësira në formacionin e Lazios gjatë kësaj periudhe do...

Spanja solidarizohet me Shqipërinë, Rubiales i dërgon letër ngushëllimi FSHF-së

Pas ngjarjes së tmerrshme që preku vendin tonë nga një seri tërmetesh të njëpasnjëshme, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka marrë një letër ngushëllimi...

Maqedanasit po gëzohen: Kosova mund të përjashtohet nga garat e gjysmëfinales së Play-off-it, ja...

Po gëzohen maqedonasit, duket se po dojnë ta nisin një dasmë pa nuse apo duke e mashtruar veten, se Kosova mund të përjashtohet nga...

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Shqipëria dhe Kosova mund të shortohen në të njëjtin grup në edicionin e dytë të Ligës së Kombeve. Dihej që më herët që si...

Opinione