Alush Gavazaj prezantohet te Renova

Skuadra e Renovës ka promovuar futbollistin e ri, Alush Gavazaj, i ardhur nga FC Vushtrria. Ai ka nënshkruar një kontratë 6 mujore. Mesfushori 24-vjecar është prezantuar...

Zbulohet arsyeja pse Barcelona ende nuk e ka prezantuar sulmuesin shqiptar

Rey Manaj ka arritur marrëveshje me Barcelonën. Por, zyrtarizmi dhe prezantimi i futbollistit shqiptar nga klubi i madh spanjoll nuk është bërë ende në...

Renova ndërpretë bashkëpunimin me Skenderin dhe Beqirin

Skuadra e Renovës nga Tetova ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me dy futbollistët e saj, Lavdrim Skenderi dhe Ylber Beqiri. “Me marrëveshje të dy...

Orlando ndali Jamesin dhe Lakersat

Orlando Magic fitoi si mysafir tek Los Angeles Lakers 119:118 dhe kështu ndërpreu serinë prej nëntë fitoreve radhazi ekipit me bilans më të mirë...

Renova sot pritet ta prezantojë kosovarin Gavazaj?

Mesfushori kosovar i FC Vushtrria, Alush Gavazaj është shumë afër kalimit te Renova. Mësohet se, ai pritet që gjatë ditës së sotme (e enjte) të...

Man.United avancon me Juan Matan, eliminohet Wolves

Manchester United vuajti por në fund iu fal një goli të spanjollit Juan Mata për të mposhtur 1-0 Wolverhampton Wanderers dhe për të avancuar...

NBA, Warriors në krizë të thellë, fitojnë Bucks e Clippers

Janë 9 humbjet radhazi të Golden State Warriors në NBA. Kriza e skuadrës që ka bërë ligjin në basketbollin amerikan në 5 vitet e...

Lukaku i papërmbajtshëm, Interi në çerekfinale

Interi është skuadra e katërt që arrin kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Italisë. Zikaltrit kaluan në këtë fazë pas fitores së thellë 4-1...

NBA, Lakers regjistrojnë “simfoninë” e 9-të, fiton edhe Boston Celtics!

Los Angeles Lakers e çojnë në 9 numrin e fitoreve radhazi. Në Staples Center LeBron James me shokë triumfuan edhe përballë Cleveland Cavaliers me...

Setien, i habitur me fatin e tij: Dje po ecja rreth lopëve, sot po...

Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij...

Opinione