Komenti i Arben Nuhiut: Shkëndija luajti jo vetëm kundër Vardarit, por edhe kundër referëve,...

Arben Nuhiu, ishfutbollistu i njohur Shkëndijës dhe Vardarit, special për faqen tonë komentoi derbin e madh, Vardar-Shkëndija, që përfundoi 2-2: “Ishte një ndeshje shumë...

Liverpoolit i kthehen Van Dijk dhe Wijnaldum

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloppit, i është gëzuar kthimit të Virgil van Dijkut dhe Georginio Wijnaldumit në seancat stërvitore me skuadrën, para finales së...

Sot fillon Euro 2020 në hendboll, Kroacia kundër Serbisë

Nga 9 deri më 26 janar 2020 në Austri, Norvegji dhe Suedi do të zhvillohet kampionati europian në hendboll. Ky kampionat europian për herë të...

Karate/K.K. “Rinia” sërish shkruan historinë!

Klubi i karatesë "Rinia" nga Mateçi i komunēs së Likovēs ka shënuar sukses të madh në kampionatin ballkanik për vendet e Ballkanit, për kadet,...

“I kërkova fanellën Messit, por gjesti i tij më tronditi”

Futbollisti kolumbian, Fabijan Vargas, i cili luante për Almerian ka zbuluar një moment interesant që i ka ndodhur me Lionel Messin. Në 2010-ën...

Goran Pandev, kapiteni Maqedonisë së Veriut: Ndeshja me Kosovën do të jetë për jetë...

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev për mediat italiane ka folur për dy objektivat e tij gjatë këtij sezoni. Njëra është që me reprezentacionin...

Sejdini në Zurich u pritë nga Infantino

Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini zhvilloi takim me numrin një të FIFA-s, Xhani Infantino në selinë e Asosiacionit Botëror të...

Sonte luhet “El Clasico”, një ndeshje dramatike

Rivaliteti pritet të jetë edhe më i zjarrtë sot për shkak se dy skuadrat do të tentojnë ta marrin kreun e ligës, si dhe...

Liverpooli nuk njeh limite, dyshja Salah-Mane i jep fitoren e radhës!

Misioni titull pas plot 3 dekadash po bëhet gjithnjë e më i prekshëm për Liverpoolin. Skuadra e Jurgen Klopp nuk njeh limite në këtë...

Imeri nuk e lejoi Vardarin të festojë në Shkup, përmbysje e madhe e Renovës,...

Shkëndija importon pikë të madhe kundër Vardarit! Renova përmbys Rabotniçkin Derbi i stinorit vjeshtor është zhvilluar në Shkup mes liderit Vardarit dhe kampionit aktual,...

Opinione