Barazim i ri i Shkupit në miqësore, 0-0 me Dritën

Sot Shkupi dhe Drita nga Gjilani luajtën pa gola në miqësoren e zhvilluar në Shkup. Kjo është miqësorja e dytë e Shkupit pa gola, pas...

Besar Iseni sot feston ditëlindjen, FC Shkupi i bën një urim të veçantë

Besar Iseni sot ka një moment të veçantë, pasi feston ditëlindjen. Majtaku i FC Shkupi mbush 23 vjeç. Me këtë rast, klubi i ka bërë një...

Jasir Asani debuton me gol te AIK, ia siguron fitoren në një ndeshje miqësore

Jasir Asani e ka nisur për mrekulli aventurën e tij te skuadra e AIK Stokholm. Ai e ka shënuar golim debutues për AIK në fitoren...

Çmenduri e paparë në Bundesligë: Debutoi për Dortmundin në minutën e 56, shënoi hat-trick...

Borussia Dortmund festoi në javën e 18-t të Bundesligës kundër Augsburg me 5:3, në të cilën ndeshje shkëlqeu Erling Haaland, i cili hyrë në...

Casemiro ia siguroi fitoren Realit kundër Sevillës

Braziliani i shënoi dy gola në fitoren e sotme 2-1 në derbin e javës së 20-t të La Ligës kundër Sevillës. Për Sevillën shënoi De...

Mourinho: “Interi ka dy ekipe, një për Serie A dhe një për Europa League”

Mourinho mendon se Interi i Contes është mjaftueshëm i fortë, teksa spekulimet për një transferim të Eriksen vazhdojnë… Tottenham dhe Interi s’o arrijnë ende marrëveshje...

Quique Setien: Nuk do të ketë një tjetër lojtar si Messi

Setién beson se nuk do të shohim për një kohë një tjetër lojtar si Messi Dikur e lavdëronte dhe fliste me superlativa për Lionel Messi...

Lama udhëton për në turneun ndërkombëtar të boksit “Strandja” në Bullgari

Boksieri ynë i njohur, Jasin Lama, fitues i Gongut të artë, do të marrë pjesë në turneun më të madh evropian, i 71-ti me...

Sejdini në takim me ambasadorin e Kosovës, Gjergj Dedaj:Presim ndeshje fer dhe korrekte, të...

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini në “Shtëpinë e Futbollit” priti në takim pune ambasadorin e Kosovës në vendin tonë, Gjergj...

Goran Pandev, kapiteni Maqedonisë së Veriut: Ndeshja me Kosovën do të jetë për jetë...

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev për mediat italiane ka folur për dy objektivat e tij gjatë këtij sezoni. Njëra është që me reprezentacionin...

Opinione