11 C
Skopje
Thursday, October 17, 2019
Home SPORT

SPORT

Në ditën e sotme para 15 viteve debutoi për Barcelonën-më i...

Me 16 tetor 2004, Frank Rajkard vendosi ta aktivizojë talentin e Barcelonës, Lionel Messi. Si mysafir te Espanjoli e...

Takimi historik mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut pa...

Takimi i parë në Koresë së Veriut dhe asaj së Jugut në Pyongyang në 30 vjet përfundoi baras pa gola.

Futbollistët e Shqipërisë e festojnë fitoren kundër Kosovës

Futbollistët e Shqipërisë iu gëzuan fitores së tyre kundër vëllezërve nga Kosova aq shumë saqë festuan sikur ta kishin arritur kualifikimin në...

“Ndeshje e veçantë, jam rikthyer në Prishtinë pas 12 vitesh”, ylli...

Kosova arriti të triumfonte në sfidën ndaj Malit të Zi, me rezultatin e pastër 2-0, duke treguar edhe njëherë se është një ndër...

U-21/Shqipëri-Kosovë në “Elbasan Arena”, kur harrohet termi “vëllazërore”

Për herë të parë në histori, Shqipëria dhe Kosova do të përballen mes tyre në një ndeshje eliminatore, atë të Grupit 3...

Sërish bashkë, si dikur

Arben Nuhiu, Ardian Nuhiu (vëllezër), Nderim Nexhipi, Armend Nexhipi (vëllezër) dhe Ertan Demiri para disa vitesh kanë luajtur nëpër skuadra të njohura në vend...

Futsall/Seleksionuesi Bozhovic ftoi tetë lojtarë nga Futsall Shkupi për turneun eliminator,...

Plotë 8 lojtarë nga radhët e Futsal Shkupi kanë marrë ftesë nga seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut në futsall, Ivan Bozhoviç për turneun...

Fjalimi emocioues i Edi Rejas në dhomat e zhveshjes drejtuar futbollistëve...

https://www.facebook.com/FederataShqiptareeFutbollit/videos/806079319809960/

UEFA shqyrton masa rigoroze kundër Turqisë

Shtëpia e futbollit europian (UEFA) shqyrton mundësinë që t’ia marrë Stambollit organizimin e finales së Ligës së kampionëve për...

Shaban Tërstena ndau “Pesë oskarët e artë olimpik”

Sot (e martë, 15 tetor) në hollin e hotelit “Aleksansdar Palace” në Shkup, sportisti i shekullit 20 në Maqedoninë e...

OPINIONE