Verhofstadt: Marrëveshja e tregtisë pas Brexit do të jetë e vështirë

Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse...

Turqia dërgon trupat drejt Libisë, askush nuk do të mund të nxjerrë naftë pa...

Turqia ka filluar të dërgojë trupa në Libi në mbështetje të qeverisë së njohur ndërkombëtarisht në Tripoli. Kështu, sipas mediave të huaja, ka bërë të...

Lavrov fajëson SHBA-të për rritjen e tensioneve në nivel botëror

Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat “agresive” të SHBA-së për rritjen tensioneve në nivel botëror, si...

Lideri suprem i Iranit udhëheq faljen e xhumasë, për herë të parë që nga...

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, do të udhëheqë sot faljen e xhumasë në Teheren për herë të parë në tetë vjet. Një veprim...

Vazhdojnë negociatat midis talibanëve dhe përfaqësuesit të SHBA-së

“Bisedimet do të vazhdojnë për disa ditë dhe ne do të ndajmë informacione në intervale të ndryshme”, tha zëdhënësi i talibanëve, Suhail Shaheen, në...

Caktohet ekipi mbrojtës i Donald Trump për gjyqin kundër tij

Alan Dershowitz Tre veteranët me përvojë pritet të bashkohen me një ekip të kryesuar nga këshilltari i Shtëpisë së Bardhë Pat Cipollone dhe avokati i...

Shkon të ushqejë derrat, përfundon ushqim për ta

Një grua në Poloni ka humbur jetën në mënyrë tragjike pasi është ngrënë nga derrat e saj. 71-vjeçarja ka pësuar një sulm në zemër teksa...

Shkalla e lindjeve në Kinë bie në nivelin më të ulët në shtatë dekada

Zyra Kombëtare e Statistikave tha se shkalla e lindjeve vitin e kaluar ishte 10.48 në njëmijë – që është norma më e ulët që...

Një tërmet 5,3 ballë Rihter godet jugun e Meksikës

Një tërmet me magnitudë 5,3 ballë të shkallës Rihter goditi sot shtetin meksikan të Oaxacas (jug), ku ka shkaktuar dëme, sipas autoriteteve lokale. “Epiqendra e...

Specialisti amerikan: Marrëveshja e fazës së parë Kinë-ShBA e rëndësishme për zgjidhjen e problemit

Më 15 janar, Kina dhe ShBA-ja nënshkruan marrëveshjen ekonomiko-tregtare të fazës së parë. Lidhur me këtë, James Moor, presidenti i Institutit të Uashingtonit për...

Opinione