Arrestohen dhjetëra të dyshuar për lidhje me FETO-n

Në deklaratën e kryeprokurorisë thuhet se në kuadër të hetimit ndaj strukturimit të FETO-s në Ministritë e Arsimit, në shtatë qytete të vendit është...

Kina do marrë pjesë në mbledhjen e OBSh-së për epideminë e pneumonisë së koronavirusit...

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës, Geng Shuang tha të martën në Pekin se Kina do të marrë pjesë në mbledhjen...

Siçilia do ta ofrojë falas kanabisin

Rajoni i Siçilisë do të mbulojë shpenzimet e bëra nga pacientët që përdorin kanabis për përdorim terapeutik. Kjo është parashikuar me një dekret të...

Francë, aplikimet për azil u rritën me 7.3 për qind në vitin 2019

Aplikimet për azil në Francë u rritën me 7.3 për qind në vitin 2019 në krahasim me një vit më parë. Sipas të dhënave të...

Katër të vdekur nga moti i lig në Spanjë

Bregdeti i Mesdheut në Spanjë u përfshi nga stuhia “Gloria”, ku më shumë se 30 provinca u futën në hartën e paralajmërimit nga agjencia...

Kina konfirmon se virusi i ri është ngjitës

Ekspertët kinez të shëndetësisë kanë konfirmuar se virusi i ri i quajtur “korona” dhe që u ka marrë jetën katër njerëzve, është ngjitës, ndërsa...

Putin do të vizitojë Izraelin dhe Palestinën

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka bërë të ditur se presidenti rus, Vladimir Putin do të vizitojë Palestinën më 23 janar. Peskov u tha gazetarëve...

Gati 300 raste të prekura me virusin e ri në Kinë

Shtatëdhjeteshtatë raste të reja u identifikuan vetëm të hënën, tha Komisioni Kombëtar i Shëndetit. Virusi i ri, i cili u shfaq për herë të parë...

Çavuşoğlu: Turqia i kushton rëndësi të madhe stabilitetit të Ballkanit

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka deklaruar se Turqia i kushton rëndësi të madhe stabilitetit të Ballkanit. Në kuadër të Forumit të 50-të...

Xi Jinping uron popullin për Festën e Pranverës

Presidenti i Kinës Xi Jinping, i cili ndodhet në provincën Yun'nan për një vizitë inspektimi, u përcolli të martën banorëve të kombësive të ndryshme...

Opinione