-1 C
Skopje
Wednesday, February 20, 2019
Home Rajon-Botë

Rajon-Botë

Kocias me padi kundër Kamenosit

Kamenosi do të mban përgjegjësi nëse më ndodh mua dhe familjes time diçka, shkruan Nikos Kocias në padinë, që ka ngritur kundër kryetarit të...

Evropianët heshtin pas mesazhit të presidentit Trump për ISIS-in

Aleatët europianë kanë ofruar një përgjigje të heshtur ndaj kërkesës së Presidentit Trump që ata të marrin mbrapsht qytetarët e tyre të kapur duke...

Turqia ndalon rreth 270.000 emigrantë që ishin nisur drejt BE-së

Ministri i Brendshëm turk Suleyman Soylu njoftoi sot se vitin e kaluar 268.003 emigrantë pa dokumente të rregullta u ndaluan në Turqi derisa po...

Lamtumirë George Mendonsa, vdes marinari i puthjes së famshme

Lamtumirë një simboli. Është shuar në moshën 95 vjeçare. George Mendonsa, marinari protagonist i puthjes ndoshta më të famshme në historinë bashkëkohore, i fotografuar...

Kina akuzon SHBA për bllokim të zhvillimit të saj teknologjik

Qeveria e Kinës sot akuzoi SHBA-në se po përpiqet të bllokojnë zhvillimin e saj industrial duke pohuar se pajisja kineze e rrjetit celular paraqet...

Ninullat shqiptare, në arkivat e Muzeut të Londrës

Ninullat ose këngët e djepit të popullit shqiptar, do jenë nga sot e tutje pjesë e arkivit të Muzeut të Londrës, i cili pasqyron...

Fenomeni i rrallë i vitit, më 19 shkurt shfaqet super-Hëna

Hëna do të jetë protagonistja kryesore e muajit shkurt. Në datën 19, parashikohet të jetë Hëna më e madhe e vitit. Ndryshe quhet si fenomeni...

Taip Erdogan: Turqia do blejë sisteme të mbrojtjes nga Rusia

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan thotë se vendi i tij do të vazhdojë me planet për të blerë nga Rusia sistemet e mbrojtjes...

Ish-gazetarja tërhiqet nga gara për postin e ambasadores amerikane në OKB

Heather Nauert, ish-gazetare dhe zëdhënëse e Departamentit amerikan të Shtetit njoftoi të shtunën tërheqjen e kandidaturës së saj për postin e ambasadores së SHBA-së...

Gjermania i përgjigjet thirrjes së Trump rreth luftëtarëve të ISIS

Gjermania mund të rikthej luftëtarët e Shtetit Islamik – ISIS. Kjo mund të ndodhë vetëm nëse të dyshuarit e kapur kanë qasje konsullore, sipas Ministrisë...

OPINIONE