Mësuesi përj ashtohet nga puna pasi u tha nxënësve se babadimri nuk ekziston

Një mësues në Brooklyn u largua nga puna për shkak se iu tha nxënësve të tij se babadimri nuk ekziston. Prindërit në shkollën fillore “Park...

SHBA shton në listën e zezë edhe 9 persona nga Serbia

Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja (OFAC) e Zyrës së Jashtme amerikane ka zgjeruar sot ‘listën e zezë” edhe me nëntë persona dhe...

Borrell-Stoltenberg: BE dhe NATO forcojnë bashkëpunimin e jashtëzakonshëm

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell dhe sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg konfirmuan sot vazhdimin e partneritetit dhe bashkëpunimit të Aleancës dhe...

Ndodh për herë të parë në histori: Thahet ujëvara Victoria!

Ujëvarat e Victoria këtë vit janë tharë në pjesën më të madhe të tyre për shkak të thatësirës më të dobët që i ka...

Shqiptari në Australi ia mori jetën bijës se doli natën me shoqe, zbulohet e...

Petrit Leka është shqiptari i cili akuzohet se në muajin korrik të këtij viti qëlloi me thkë dhe la të vdekur të bijën 20-vjeçare,...

Policia thotë se nuk ka të mbijetuar në ishullin e vullkanit në Zelandën e...

Aeroplanët e zbulimit që kanë fluturuar mbi vullkanin Ishulli i Bardhë në Zelandën e Re, nuk kanë identifikuar ndonjë të mbijetuar pas shpërthimit të...

Ndërpritet puna e trupit gjykues të OBT-së për shkak të bllokadës amerikane

Fati i gjykatës më të lartë të Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT) u vulos sot pasi Shtetet e Bashkuara njoftuan se nuk do të...

BE ndan 3.2 miliardë euro për zhvillimin e prodhimit të baterive për automjete

Një ndihmë masive prej 3.2 miliardë eurosh për zhvillimin e industrisë evropiane të automjeteve elektrike është miratuar sot nga Brukseli për të vendosur bashkëpunim...

BE për regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut

Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen...

Kryeministri çek, Babis refuzon të tërhiqet nga posti

Kryeministri çek Andrej Babis, ka deklaruar se nuk dëshiron të tërhiqet para kohe nga posti, pavarësisht rifillimit të hetimeve ndaj tij. “Një person normal do...

Opinione