Krijohet koalicioni i i ”vëllazërim- bashkimit” të ri titist!

Shkruan: Medai Shaholli Sot në një atmosmerë të ''gëzimi dhe krenarie'' para simpatizantëve vetë dy liderët partiak kanë shpallur koalicionin e ''vëllazërim-bashkimit të ri titist...

Zeqiri: Ky është koalicioni më i fuqishëm deri tani!

#LSDM sot shpalli koalicionin parazgjedhor me Levizjen BESA. Eshte ky koalicioni fitmitar, me i madhi, dhe koalicioni me i fuqishem deri me tani. Me...

Çeliku: UÇK-ja po i bashkohet Alternativës!

Derisa BESA i bashkohet LSDM-së, UÇK-ja Alternatievës! Ja e vërteta! Sot e prita në zyrë z. Hajrullah Misini – Shpati, i cili – duke parë frymën...

Rritet teknologjia, rriten sëmundjet!

Muhamet Borova Ekziston një paradoks, paradoksi i modernizimit. Sa më shumë zhvillohet teknologjia moderne aq më shumë zvillohen sëmundjet ...

Shek Hallaqi i Grupit të Kumanovës: Nga sot numëroni ditët, 12 prilli po afrohet!

Sa të çuditshëm jemi ne shqiptarët. Ca komandanta të DUIt dolën me sorkadhen Luben kërkuan vota shqiptare për Pendarovskin dhe aq shumë larg shkuan,...

Shpërthejnë pakënaqësitë nga Kërçova për BDI-në dhe liderin Ali Ahmeti

  Kryetar është koha e rinis e atyre që u rritën në bdii dhe u rritën për bdi-n dukee dhënë mund e vlerë, e shpirtë...

Rrnoftë Hysni Ismaili e Asaf Ademi, sa për ju të BDI-së na kishte marë...

Bdi paska ''institucionalizu'' teatrin e Gostivarit, paska nivelizu rrogat e artistëve?!!!! E sa pèr teatrin shqiptar na kishte marr lumi me pas mbet në dorë...

Injektimi i guximit për t’u vetëshpallur “analist”

Shkruan: Shkëlzen Halimi Duke pasur parasysh kontaminimin e ambientit tonë politik, s’duhet të na habisë fare fakti se pozita kundërshtarët e vet do t’i luftojë...

Është gabim të mendohet se BDI-së i takojnë meritat e UÇK-së

Nga Sami Ukshini Kom.SOKOLI, VAL ZEKA, SHEK HALLAÇI Normalisht se të drejtën e thirrjes në një vlerë të caktuar e ka çdo kush,që ka qen...

Si në komunizëm, si në demokraci, kungulli mbi ujë

Shkruan: Shkëlzen Halimi Ata që i shërbyen komunizmit me devotshmëri, gjithnjë duke i zbatuar parimet e “bashkim vëllazërimit” jugosllav, patën privilegje të shumta. Disa prej...

Opinione