Shtetasi slloven gjen eksploziv në shtëpinë e vëllait në Krushevë

Dje rreth orës 16:40 minuta, shtetasi slloven, M.R ka paraqitur në stacionin policor në Krushevë se në shtëpinë e vet e cila është nën...

Arbër Ademi: Ja si do të duket objekti i ri shkollor në Reçicë të...

Ministri i Arsimit, Arber Ademi, permes nje postimi ne Facebook, ka prezantuar objektin e ri te shkolles fillore ne Reçicë të Vogël, në Tetovë. Ja...

Komuna e Strugës, 100 mijë euro për sulmet nga qentë endacak

Thuajse çdo ditë rritet shuma e parave që autoritetet lokale në Strugë duhet t’ua paguajë qytetarëve të cilët janë sulmuar nga qentë endacakë. Drejtori...

KSHZ-ja, me numër të pamjaftueshëm të punësuarish

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, në prag të fillimit të përgatitjeve për organizimin e zgjedhjeve, përballet me mungesë të theksuar të numrit të të punësuarve....

Gripi, fluksi i madh në ambulancat e Tetovës

Është rritur numri i të prekurve nga gripi sezonal, si pasojë e mungesës së borës, ndotjes dhe mjegullës në rajonin e Pollogut javët e...

Spasovski: Qeveria teknike është formuar që të zhvillohen zgjedhje demokratike

Kryeministri teknik Oliver Spasovski tha se qeveria teknike është formuar që të zhvillohen zgjedhje të lira dhe demokratike, njofton Shenja. Duke folur për ligjin...

Zaev: Fillimi i negociatave me BE-në, motiv plotësues për reformat në Maqedoninë e Veriut

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski dhe kryetarin e Komisionit për punë të jashtme të LSDM-së, Edmond...

Viktimat e lustrimit dëmshpërblehen me gjithsej 32.400 euro

Gjykata Evropiane për të drejtat e njeriut në Strazburg (GJEDNJ), duke vepruar sipas lëndëve për procesin e lustrimit në Maqedoninë e Veriut, deri tani...

Arifi: Investojmë në shkollat e tona për një arsim sa më cilësor

“Investojmë në shkollat e tona për një arsim sa më cilësor, Në SH.F.K. ,,Kultura,, shkolla pereferike f.Vishticë pas vendosjes së nxemjes qëndrore vazhdon faza e...

Kasami takon Shpëtim Idrizin e partisë çame

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka takuar në Tiranë kryetarin e PDIU-së, Shpëtim Idrizin. Këtë e ka bërë të ditur vet Kasami në...