Nëna nga Haraçina ia dhuron veshkën djalit, ia shpëton jetën

Afrim Halilit ju mundësua që bashkë me nënën e tij të udhëtojne në Turqi për në spital. Nëna ka vendosur t’ia dhuron veshkën djalit...

Për 2 mijë euro borxh përmbaruesit i’a bllokuan shtëpinë (VIDEO)

Për borxhin e papaguar të rrymës prej 2000 euro, përbaruesit i kërkojnë 12 mijë euro. Vajdin Ejupit nga Patishka Reka e Shkupit, thotë...

Taravari: Ministri me titull të rrejshëm po tenton të na i rimarrë ingerencat (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka pritur në takim, inspektorin e lartë të arsimit, Gjorgji Ilievski, i cili së fundmi ka ngritur...

Lëvizja BESA: Arsimi në kaos, pa libra, kumanovarët pa shkollë të mesme, Idrizova, premtimet...

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Shenasi Xheladini me rastin e fillimit të gjysmëvjetorit të dytë shkollor ka alarmuar gjendjen e rëndë në arsimin...

ASH: Dështimi i radhës në shëndetësi me ndihmën e BDI-së

Aleanca për Shqiptarët ka theksuar sot se po vazhdon dështimi i projekteve të premtuara edhe në sferën e shëndetësisë. Departamenti i shëndetësisë i ASH-së theksoi...

Gjorçev: 10 mijë qytetarë vitin e kaluar janë larguar në Gjermani

Rreth 10 mijë qytetarë në vitin 2019 kanë fituar vizë punë dhe janë larguar në Gjermani, ka deklaruar sot, deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev,...

Katër persona të prekur nga gripi përfunduan në Klinikën infektive, njëri në gjendje të...

Katër persona me komplikime nga gripi prej të cilëve njëri në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë të tjerë të cilët kanë simptoma të...

Gjykata Supreme do të diskutojë për gjykimet e para të PSP-së

Pas anulimit disamuajsh, këtë javë dy gjykatës suprem pritet të raportojnë për dy lëndë të PSP-së “Tank”. Njërën lëndë para kolegëve do ta prezantojë...

Borisov nga Davosi: I mbështesim përpjekjet e Ballkanit Perëndimor në rrugën drejt BE-së

Bullgaria vazhdimisht i mbështet përpjekjet e vendeve të Ballkanit Perëndimorë në rrugën e tyre drejt anëtarësimit në BE, nënvizoi kryeministri bullgar Bojko Borisov gjatë...

Arrestohet në Ohër shtetasi shqiptar, tentoi të falsifikonte pasaportën

Në aeroportin e Ohrit gjatë ditës së djeshme është arrestuar një shtetas i Shqipërisë, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme. Nga MPB, njoftojnë se...