PDSH ngjesh radhët, Fatmire Isaku zgjedhet kryetare e Forumit të Gruas

Në vazhdën e aktiviteteve të Partisë Demokratike Shqiptare, sot më datë 7 Janar 2020 (E Martë) u mbajt Konferenca e Forumit të Gruas ku...

Zaev: Këshilli Gjyqësor ta vlerësojë përgjegjësinë e gjykatësve për vjetërsimin e lëndëve

Kryeministri Zoran Zaev sot në një publikim në Fejsbuk i bëri thirrje Këshillit Gjyqësor që ta vlerësojë përgjegjësinë e gjykatësve për vjetërsimin e disa...

ASH-ja ua uron Krishtlindjet të gjithë besimtarëve ortodoks

Gëzuar Krishtlindjet gjithë besimtarëve ortodoks që sot festojnë! Qofshim të gjthë tolerant çdo ditë të jetës tonë, si në ditët e festave. Paqja dhe dashuria që...

Qeveria teknike, vazhdojnë përlasjet verbale ndërmjet ministrave dhe zëvendësministrave

Kush ka bërë krime dhe kush ka udhëhequr keq me ministritë, janë këto akuzat që po qarkullojnë vetëm disa ditë pas formimit të Qeverisë...

BDI takim me mërgimtarët e Gostivarit, për Kryetar Shtabi zgjidhet Nexhati Jakupi

Organizimi i tubimit me mërgimtarët në Gostivar si dhe zgjedhja e Kryetarit të Shtabit Zgjedhor për zgjedhjet e 12 Prillit, ishin pikat e rendit...

Sulmohen fizikisht dy të mitur në Kërçovë

Në banorë i Kërçovës mbrëmë, menjëherë pas mesnate ka sulmuar fizikisht dy fëmijë në një klub për biljard në Kërçovë. “Mbrëmë në ora 00:10 minuta...

Partitë shqiptare, pa marrëveshje për koalicione

Akoma asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur nga partitë politike shqiptare për koalicione të mundshme parazgjedhore. Ideja e koalicionit trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët,...

Aksion ironizues i ASH-së para Qeverisë

Në mënyrë ironizuese aktivistët e Forumit Rinor të Aleancës për Shqiptarët lanë disa dhurata hë hyrje të Qeverisë. I maskuar si gjyshi i Vitit...

Qeset e plastikës do të kushtojnë të paktën 10 denarë

Në vitin 2021, gjegjësisht pas miratimit të Ligjit të ri për menaxhim me mbeturina, çmimi i qeseve të plastikës do të jetë dhjetë denarë. Qytetarët...

Taravari: Qëllimi i vetëm i bashkimit është të mposhtet BDI

Arben Taravari pranoi që qëllimi dhe programi i vetëm i opozitës është mposhtja e Bashkimit Demokratik për Integrim. Në këtë postim, Taravari gjithashtu konfirmoi që...