Vetëvendosja po vjen edhe në Maqedoninë e Veriut?!

Lëvizja Vetëvendosje do të shtrijë aktivitetin edhe në Maqedoninë e Veriut. Në pranverë do të jenë lëvizjet e para të lëvizjes së Albin Kurtit,...

Grubi: BDI do të shkojë e vetme në zgjedhje, opozita shqiptare të bashkohet

Sekretari organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Artan Grubi pas seancës së Kryesisë qendrore të partisë e ka përcjellë qëndrimin se do të...

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi, kryesisht në pjesët perëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej...

Mjegulla zvogëlon dukshmërinë në rrugën Kumanovë- Stracin dhe qafat malore Strazhë, Gjavatë dhe Kullë

Është ulur dukshmëria për shkak të paraqitjes së mjegullës deri në 100 metra në drejtimin rrugor Kumanovë- Stracin, prej 100-150 metra në qafën malore...

Ka humbur në Tetovë ky fëmijë 4 vjeçar, shpërndane të gjendet

Është humbur një fëmijë në Tetovë, 4 vjeçar me emrin FITIM. Luten prindërit ose personat qe e njohin të kontaktojnë në nr telefoni 071332332.

Kujdes, në Gostivar një grua ua vendos zjarrin automjeteve

Një grua është arr estuar nën dyshimin se ka shkaktuar djegien e një automobili në fshatin Çajle të Gostivarit.Sipas PSB Tetovë, nëpunësit policorë, mbrëmë...

Boshkov: Boki 13 më ka kërkuar 2 milionë euro

Dëshmitari Sashko Boshkov në gjykimin për rastin “Reket” deklaroi se i akuzuari kryesor në këtë çështje, Bojan Jovanovski i ka kërkuar 2 milionë euro...

Spasovski: Fund keqpërdorimeve, raportet edhe në formë elektronike

Me vendosjen e raporteve policore në një data bazë elektronike, Ministria e Punëve të Brendshme do të përpiqet në ngushtoj mundësinë e keqpërdorimeve gjatë...

Ali Ahmeti takon diasporën në Zhelinë (FOTO)

Sonte në shkollën e Zhelinës, ishte i pranishëm Lideri i shqiptarëve z.Ali Ahmeti bashkë me ministrat dhe drejtorat Shtetëror. Në këtë takim, të pranishmit, mërgimtarët...

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, por i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperaturat e mëngjesit...