Të mirat shëndetësore nëse hani kunguj të njomë

Konsumimi i tyre veçanërisht këshillohet pasi ndihmon trupin e njeriut në aktivitete ditore. Megjithatë, përfitimet nuk përfundojnë këtu. Ndiqini më poshtë disa nga benificionet e...

Ata që hanë djegës zvogëlojnë për një çerek rrezikun që të vdesin të ri

Konsumimi i rregullt nënkupton ngrënie më shumë se katër herë brenda javës të ushqimit djegës. Ajo lidhet direkt me reduktimin nga vdekja prej sëmundjeve...

Ja çfarë shkakton herpesin në buzë dhe si ta parandaloni

Pasi të shfaqet, mund të jetë shumë e dhimbshme, dhe mund të zgjasë nga disa ditë deri në dy javë. Agjenti shkaktar i herpesit është...

Këta byzylyk janë krijuar për lidhjet në distancë, ju lejon ta dini kur personi...

Ndonjëherë në jetë vjen një pikë ku të dashurit tuaj nuk mund të i shihni çdo ditë, çoftë partnerin, shokun/shoqen e ngushtë, pa marr...

6 vjeçarja zbulon mesazhin shokues të të burgosurve në kartolinën e Krishtlindjeve

‘Tesco’ pezulloi prodhimin e kartolinave të Krishtlindjeve për bamirësi në një fabrikë në Kinë pasi një vajzë gjashtë vjeçare nga Londra gjeti brenda njërës...

Hani vetëm? Një ndër shkaqet kryesore të palumturisë

Ndarja e një vakti me miqtë ose familjen ka efekte shumë pozitive në sistemin tonë nervor, duke stimuluar prodhimin e endorfinave në tru sipas...

Iu pëlqen shumë kafeja e zezë? Ka një lajm të hidhur për ju

Sondazhi u krye mbi më shumë se 1000 të rritur, të cilëve u është kërkuar të thonë se çfarë u pëlqen kur bëhet fjalë...

10 mënyra për të rritur besimin në kompaninë tuaj

Kjo është një nga imperativat më strategjike të biznesit të sotëm. Por si ndodh kjo? Ne kemi parë se çfarë ndodh me kompanitë e mëdha...

Ja si ta përdorni mandarinën për të trajtuar aneminë

Është një frut tretës, freksues dhe me lëngun e tij mund të bëhet një limonadë shumë e mirë, që është e pranueshme edhe nga...

Mos u dëshproni. Kështu duken të famshmet pa grim

A e keni ditur se Charlie Chaplin njëherë e kishte zënë vendin e tretë në konkursin e njerëzve që ngjajnë me Charlie Chaplin? Kjo...

Opinione