‘Mrekulli’, gruaja që lindi binjak edhe pse me kancer

Ajo ishte diagnostifikuar në vitin 2017 dhe bëri dy ndërhyrje që e bënë të mendonte se askush nuk do të lidhej me të, raporton...

Thwaites, akullnaja qe po rrezikon botën

Thwaites ka filluar të shkrihet që nga vitet ’90 dhe dy dekadat e fundit procesi është përshpëjtuar. 35 miliardë tonelata akull në vit janë shëndrruar...

Qeni kafshon vajzën derisa po fotografoheshin bashkë

Shtatëmbëdhjetëvjeçarja Lara Sanson nga Tucumán po bënte fotografi me qenin e saj gjerman Kenai kur qeni e kafshoi papritmas në fytyrë. Fotografitë që Lara postoi...

Gjendet ilaçi i vetëm kundër ftohjes së zakonshme

Ekspertët thonë se kjo varet nga simptomat. “Nëse keni një dhimbje koke të fortë, duhet të bëni diçka”, thonë mjekët e përgjithshëm gjermanë. Sidoqoftë, për një...

Vajza më e bukur në botë tanimë është rritur, vazhdon ta mbajë këtë titull

Anatasiya Knyazeva është shpallur “vajza më e bukur në botë”, në vitin 2017. Madje atë e krahasuan edhe me Irina Shayk. Vogëlushja doli edhe...

Ja çfarë shkakton herpesin në buzë dhe si ta parandaloni

Pasi të shfaqet, mund të jetë shumë e dhimbshme, dhe mund të zgjasë nga disa ditë deri në dy javë. Agjenti shkaktar i herpesit është...

Lëng natyral kundër aromës së keqe të gojës

Por për fat të mirë natyra është një mik i madh i shëndetit, kështu që ju mund të eliminoni këtë problem me disa gllënjka...

Mësoni për vetëm pesë sekonda se sa ju janë dëmtuar flokët

Kur i shikoni flokët dhe ju duken në rregull, ndërkaq kur i prekni janë të thata dhe të brishta, shumica e femrave kanë dilemë...

”Tanku i Librave”, tanku që lufton injorancën

Libri është çelësi më i mirë drejt një jetë të suksesshme dhe drejt një formimi të larte intelektual. Libri konsiderohet të jetë miku më i...

Çfarë na bën të lumtur në punë?

Edhe kur jemi jashtë orarit, shumë prej nesh ende nuk largohen nga puna. Falë smartphone-ave, është i lehtë kalimi i mbrëmjeve dhe fundjavave duke...

Opinione