Ademi: Do të mbyllen universitetet që nuk i plotësojnë kriteret

I pyetur rreth akreditimit të institucioneve të arsimit të lartë, ministri theksoi se Ligji i ri i Arsimit të Lartë është i qartë, universitetet...

Lapidari i UÇK-së në Sllupçan, 16 vite u premtua – asnjëherë s’u ndërtua (VIDEO)

Në kompleksin e varrezave të dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në fshatin Sllupçan të Kumanovës, prej vitesh janë vendosur këto shufra për ngritjen e...

Rute: Holanda nuk është kundër zgjerimit të BE-së

Holanda nuk është kundër zgjerimit të BE-së dhe vlerëson se Maqedonia e Veriut është më afër fillimit të negociatave anëtarësuese sesa Shqipëria, tha kryeministri...

Murati: Gjykata Kushtetuese me kujdes shqyrton lëndën e Ligjit për falje

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese Sali Murati në një deklaratë për media ka potencuar se nuk do të komentoj lëndën rreth Ligjit për falje deri...

Ana Kamçeva: Prokurori special në të vërtet ishte Boki 13

Dëshmitarja Ana Kamçeva, e cila po dëshmon për rastin “Zhvatja”, thotë se nga ish prokurorja Katica Janeva ka qenë e kërcënuar me fuqinë e...

Zaev, Sheqerinska dhe Xhaferi takojnë admiralin Xhejms Fogo

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi u takuan me admiralin Xhejms Fogo, komandant i...

Pas bastisjeve në Haraçinë e Gërçec, ngritet një padi penale

Prokuroria Publike përmes një njoftimi për shtyp njofton se pas bastisjeve që ndodhën më 7 dhjetor në disa vendbanime, është ngritur padi penale vetëm...

Seanca të shtatë komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet për çështje evropiane, për politikë të jashtme, financim dhe buxhet,...

Shënimi i Ditës ndërkombëtare të të drejtave të njeriut

Në Fakultetin Juridik “Justiniani i Parë” – Shkup do të mbahet Akademi solemne me rastin e 10 dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të të drejtave...

Seancë e re për rastin “Reket”, do të dëshmojë Ana Kamçeva

Me dëshminë e Ana Kamçevës, bashkëshorte e Jordan Kamçevit, sot në Gjykatën penale duhet të vazhdojë seanca për lëndën “Reket” në të cilin janë...

Opinione