UÇK e Kosovës dekoron mërgimtarin dibran në Amerikë (Video)

Shoqata e Veteranëve të Ushtrisë  Çlirimtare të Kosovës ka dekoruar mërgimtarin nga Dibra Ylber Pilku, për kontributin e tij që ka dhënë në diasporë...

Vazhdon gjykimi për rrënimin e kompleksit “Kosmos”

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të mbahet seancë e re për rrënimin e kompleksit “Kosmos” pasi seanca e kaluar u anulua për...

VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër (Dokument)

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon ky dokument të cilin e ka siguruar...

Seancë e re për “Reket”, do të dëshmojë prokurorja Lile Stefanova

Ish-prokurorja publike speciale Lile Stefanova, e cila e udhëheq hetimin për rastin “Perandoria” sot duhet të dëshmojë në seancë për rastin “Reket”. Rastin e udhëheq...

Moti sot kryesisht i vranët, ulje të temperaturave

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore. Nëpër disa lugina do të ketë...

Shekerinska: Presim që javën e ardhshme të fillojë ratifikimi i protokollit në Spanjë

Presim tashmë që javën e ardhshme në Spanjë formalisht të fillojë procesi i ratifikimit të Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO,...

Zaev beson se do të miratohet ligji për prokurorinë publike

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot nga Ohri tha se pret që deri më datën 12 të muajit të ardhshëm, Kuvendi do t’i sjell...

Zagrebi dhe Vjena kërkojnë hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. e Shqipërinë

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të...

Besimtarët ortodoksë sot festojnë Ujin e Bekuar

Besimtarët ortodoksë sot festojnë festën Ujit të Bekuar, e cila festohet që prej shekullit të dytë. Është i ndërlidhur me pagëzimin e Jezu Krishtit...

Aksident i rëndë në autostradën Shkup -Tetovë (FOTO)

Rreth orës 19:00 në autostraden Tetov-Shkup është bllokuar komunikacioni,një veturë është rokullisur. Në vendëngjarje ka arrituar policia, kurse thuhet që ka të lënduar.

Opinione