Problemet e KOM, Spasovski: Do të fillojë një dialog dinamik

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski në pres konferencën e sotme për shtyp tha se në takimin që ka pasur me me Patriarkun Ekumenik z.z....

LSDM të enjten pritet të zgjedh emrin e kryeministrit teknik

Dy javë na ndajnë nga formimi i Qeverisë teknike, ndërsa tani për tani edhe LSDM edhe VMRO-DPMNE nuk zbulojnë cilët do të jenë zgjidhjet...

MPB: Për 6 ditë, 12 aksidente me pasoja të rënda

Porosia e autoriteteve që të mos festohet me armë, mjete piroteknike apo vozitje nën ndikim të alkoolit nuk u përfill nga të gjithë. Madje,...

Partitë përgatiten për fushatën zgjedhore

Ende pa u shpallur zgjedhjet, partitë filluan gjuetinë për vota. VMRO-DPMNE njoftoi se nga e hëna karvani i partisë me moton “Ripërtëritja para shtëpisë...

Nuk do të lejohen qeset plastike në Maqedoni, ja kur hyn në fuqi

Nuk do të ketë më qese plastike (najloni) në Maqedoninë e Veriut. Këtë paralajmërim e bëri sot ministri i ambientit jetësor, Naser Nuredini. Pra...

Tridhjetë ditë arrest shtëpiak për aktoren Silvija Stojanovskën

Tridhjetë ditë arrest shtëpiak sonte i është shqiptuar aktores Silvija Stojanovkës pasi paraprakisht ajo kishte dal para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale...

Spasovski dhe Carovska, dy kandidatët për kryeministër të qeverisë teknike

Kryeministri Zoran Zaev në deklaroi se “këto ditë do të merret vendimi se kush do të emërohet për kryeministër teknik”. Zaev thekson se për këtë...

Euro-Komesari për zgjerim javën e ardhëshme në Shkup

Euro-komesari i ri për zgjerim Oliver Varheli më 15 dhe 16 janar do të vijë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, njoton MIA. Kjo...

Lypsarët tek “Ura e Gurit”, në temperatura nën zero – për pak denarë (Video)

“Ura e Gurit” në Shkup është përplot me lypsarë. Edhe në këto ditë të ftohta, ata qëndrojnë këtu për të siguruar kafshatën. Ky i...

Kryeministri spanjoll paralajmëron ratifikim e Protokollit për në NATO

Kryeministri spanjoll Pedro Sançez i ka dhënë premtimin kryeministrit Zoran Zaev se vendi i tij shumë shpejtë do ta ratifikojë Protokollin për aderimin e...

Opinione