Shënimi i Ditës ndërkombëtare të të drejtave të njeriut

Në Fakultetin Juridik “Justiniani i Parë” – Shkup do të mbahet Akademi solemne me rastin e 10 dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të të drejtave...

Seancë e re për rastin “Reket”, do të dëshmojë Ana Kamçeva

Me dëshminë e Ana Kamçevës, bashkëshorte e Jordan Kamçevit, sot në Gjykatën penale duhet të vazhdojë seanca për lëndën “Reket” në të cilin janë...

Moti me shi dhe vranësira

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me shi. Reshjet lokale do të jenë më të bollshme (mbi 25 l/m2), veçanërisht në...

Shkup: Mungon transparenca gjatë punësimeve në administratë

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, theksojnë se reformimi i administratës së shtetit lë shumë për të dëshiruar përderisa administrata shtetërore përdoret,...

Zaev: Ekziston vullnet serioz politik dhe gatishmëri për përballje me korrupsionin

Sot është Dita ndërkombëtare e luftës kundër korrupsionit, ditë kur përkujtohemi se rastet e korrupsionit janë kërcënimet më të mëdha për shoqërinë, shkroi Zoran...

Partitë opozitare shqiptare ende pa një marrëveshje konkrete koalicionimi

Deklarata e kreut të PDSH-së, Menduh Thaçi se shqiptarët në zgjedhjet e ardhshme duhet të votojnë ose LSDM-në ose PDSH-së pasi sipas tij beteja...

Ndotja e ajrit në nivel shqetësues, 75 fëmijë të hospitalizuar në klinikë

Aktualisht 75 fëmijë janë në spitalin Kozle dhe dhjetëra tjerë po trajtohen çdo ditë në ambulancë. Drejtori i Kozles, Andonovski, thotë se ky numër...

“Nëntoka” e Shkupit aktivizohet para festave!

Përleshje me armë zjarri, vjedhje me maska e policë të lënduar, sulme të tifozëve “Komiti” dhe aksione policore kundër grupeve kriminale janë ngjarjet që...

Ekspertët, të dyshimtë për çeljen e negociatave

Moslëshimi pe i presidentit frances Emanuel Makron për zgjerimin e BE-së shton frikën se as në pranverën e ardhshme nuk do të ketë date...

Mickoski: Ligji për gjuhët, marketing politik i Zaevit për votat e shqiptarëve

“Çdo ligj duhet të jetë në përputhje me Kushtetutën dhe në funksion të sundimit të ligjit”, deklaroi sot kreu i partisë më të madhe...

Opinione