Tahiri: Vetëvendosje dhe LDK larg marrëveshjes

Edhe pas më shumë se tre muaj prej kur Kosova ka mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme nacionale, vendi nuk e ka të formuar Qeverinë e...

Kosovë, dy gra në gjendje të rëndë nga gripi

Dy gra të moshës 50 dhe 36 vjeçare janë në gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e gripit që aktualisht është përhapur në Kosovë. Dy...

Shqipëri, propozohet testi i “idiotit” për shoferët

Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit zhvilluan një tryezë për prezantimin ne analizës së situatës dhe propozimet për ndryshime në...

Kërcënon presidenti: Do të ndërmarrë veprime nëse nuk propozohet mandatari

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që...

Osmani: Nuk bashkëpunojmë me PAN-in për ta shkarkuar Konjufcën

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të pranojnë të bëhen bashkë me PAN-in për ta shkarkuar Glauk...

Video e rrallë: Kështu serbët i dëbuan shqiptarët nga Prishtina, në vitin 1999

Spastrim etnik i Kosovës kishte filluar më datën 25 mars një ditë pas fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi Jugosllavinë. Këto pamje të rralla filmike...

Ky është dënimi që mund të marrë Ramush Haradinaj nga padia e Edi Ramës

Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshë-herë i ikën, tani më kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të...

Flasin nga VV-ja: Duan të na paraqesin të paaftë

Është zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhuka ai që përmes një postimi në Facebook, e ka cilësuar si pozitiv faktin që e gjithë shoqëria është...

Padia që shkaktoi zemërim në Kosovë e gëzim në Serbi

Ideja e shkëmbimit të territoreve edhe një herë ka përplasur kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn me homologun e tij nga Shqipëria Edi...

Haradinaj për vrasjen e vëllezërve Gërvalla: Ata gjithmonë na vranë në prita si qyqarët

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar veprimtarët Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, të cilët para 38 vjetëve u vranë nga segmente...

Opinione