Dëmet e tërmetit/ lëshohen 38 urdhër arreste

Policia e Tiranës ka lëshuar 38 urdhër arresti ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtarë në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit që...

Quint-i: Masakra në Reçak bëri që NATO të ndërhynte në Kosovë

Ambasadorët e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara – që ndryshe njihen si vendet e Quint-it – thanë përmes një...

Reforma zgjedhore, Kryemadhi: Opozita sot mori përgjegjësinë, tani në dorë e ka qeveria

Pjesëmarrjen e opozitës në tyrezën e reformës zgjedhore, LSI e konsideron si marrje përgjegjësie. Në një reagim në Facebook, kryetarja Monika Kryemadhi thotë se...

Arrestohen dy shtetas rusë për kalim të paligjshëm të kufirit të Kosovës

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ngriti të martën aktakuzë ndaj dy shtetasve rus, të cilët u kapën nga policia e Kosovës gjatë një përpjekjeje për...

Shqipëri, pozita dhe opozita dakordohen për reformat

Reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. Ky është konkluzioni i arritur në takimin që patën...

Bac u Kry! Më në fund po vjen qeveria Kurti!

Heshtjen që e ka kapluar skenën politike dy ditët e fundit, i ka dhënë fund kandidati për deputet nga Vetëvendosja, Gazmend Islami. Ai në një...

Hoxha që varrosi viktimat e Reçakut: Serbët më maltretuan e kërcënuan, kërkonin të zhduknin...

Nesër bëhen 21 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak. Pavarësisht që kanë...

Sulmohet makina e gazetarit në Lezhë, i thyejnë xhamin gjatë natës

Makina e gazetarit të Abc news dhe Kryetarit të Unionit të Gazetarëve për qarkun e Lezhës, Gjergj Figuri, është sulmuar qëllimisht gjatë mbrëmjes së...

Policia jep detaje për arrestimin e dy rusëve në kufi me Serbinë: Si tentuan...

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar mbrëmë dy shtetas rus, një mashkull dhe një femër, të cilët tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin...

Vetëvendosje ia bën edhe një ofertë të re LDK’së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e...

Opinione