Termocentralet e Kosovës, ndotësit më të mëdhenj në Evropë

Termocentralet e Kosovës vazhdojnë të jenë ndër ndotësit më të mëdhenj në Evropë, thuhet në një raport të publikuar nga grupi i OJQ-ve mjedisore...

Shqipëri: Gazetarët, OSBE dhe BE të shqetësuar për lirinë e medias online

Paketa anti-shpfije e qeverisë e cila ndodhet në parlament për miratim ka nxitur një valë të re reagimesh kundërshtuese nga shoqatat e gazetarëve vendas...

Veseli: Lufta çlirimtare ka qenë luftë mbrojtëse kundër gjenocidit serb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka përfunduar intervistimin në Dhomat e Specializuara në Hagë. Ai tha para mediave...

Kryqi i Kuq Kinez dhuron 100 mijë dollarë për të prekurit nga tërmeti në...

Kryqi i Kuq Kinez dhuron 100 mijë dollarë në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti. Kryqi i Kuq Kinez mbështeti Kryqin e Kuq Shqiptar...

Thaçi: Reçaku nuk është event, por krim kundër njerëzimit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i cili ka bërë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak tha se Serbia ka kryer rreth 400 masakra ndaj...

Ferizajasi raporton rastin në polici: M’i morën me forcë dy vajzat e mitura...

Një prind nga Ferizaj është ankuar në Polici se dy djem ia kanë marrë me forcë dy vajzat e tij të mitura. Siç njofton Policia,...

Video e rrallë kur Hamëz Jashari këndonte këngë patriotike

Vajza e heroit kombëtar Hamëz Jashari Besarta Jashari është aktive në rrjete sociale. Ajo shpesh ndan postime të shumta. Muaj më parë, në llogarinë e...

Nëna dhe gratë e dy vëllezërve nga Gjilani që humbën jetën në Durrës rrëfehen...

I druheshin të iknin të dy nga kjo jetë dhe të linin pas familjet e tyre që jetojnë mes kushteve të vështira në fshatin...

Përmbyset traktori, humb jetën 70-vjeçari

Një 70-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidentit në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Tale në orën 06:50 të mëngjesit të sotëm. Sipas...

Rugova: Nuk lëshojmë pe për postin e presidentit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haki Rugova, ka bërë me dije se kjo parti nuk do të lëshojë pe për postin e...

Opinione