Haradinaj i ndan medaljen “Skënderbeu” ish-ambasadorit Walker

Haradinaj thotë se gjatë takimit kanë zhvilluar një bisedë emocionale, duke kujtuar kohët e vështira të Kosovës, në të cilat kohë Walker i qëndroi...

Tërmet i fortë në detin Jon

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras. Nga lëkundjet mësohet se nuk...

Albin Kurti: Jemi afër marrëveshjes me LDK-në

Për Klan Kosovën, Albin Kurti nga VV ka thënë se janë afër marrëveshjes me LDK-në. ”Në takimin e fundit në propozimin tonë na është thënë...

‘Shihemi në gjyq’: Kryeministrat e vështirësojnë bashkëpunimin Kosovë – Shqipëri

Analisti i çështjeve politike, Artan Murati, në një prononcim për Radion Evropa e Lirë e quan fatkeqësi situatën kur dy kryeministrat shqiptarë janë në...

Kurti i gatshëm ta bëjë qeverinë me Listën Serbe, që më herët e quante...

Reduktimi i numrit të ministrive në 12 ishte bërë saktësisht në fillim për ta reduktuar pushtetin ministror të Listës Serbe. Por, kërkesa për rritjen...

Rexhep Selimi kërkon siguri nga ndërkombëtaret pas intervistimit në Hagë

Burimet ndërkombëtare të IndeksOnline kanë thënë se Selimi pas këtij intervistimi ka kërkuar siguri të lartë nga ndërkombëtarët. Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Shpëtim Krasniqi nga Vushtrria vuan nga Leukemia Akute, ka nevojë për ndihmë

Familjarë dhe të afërm të Shpëtim në pamundësi për të siguruar këtë shumë të madhe parash ka drejtuar edhe apel në rrjetin social facebook...

Kosovaret e kthyera nga Siria pranojnë fajësinë për t’iu shpëtuar dënimeve të rënda

Një nënë, bashkë me dy vajzat e saj nga Suhareka, janë dënuar me nga dy vjet burgim me kusht, secila, të premten nga Gjykata...

Merkel dhe Plenakoviq japin shpresë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Marrja e kryesisë së BE-së nga ana e Kroacisë, ka rikthyer shpresat për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, ndërsa Samiti i Zagrebit në maj,...

Tahiri: Vetëvendosje dhe LDK larg marrëveshjes

Edhe pas më shumë se tre muaj prej kur Kosova ka mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme nacionale, vendi nuk e ka të formuar Qeverinë e...

Opinione