Elvis Naçi: Kemi mbledhur rreth 6 milionë euro, synojmë të shkojmë në 10 mln

Rama po zhvillon mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, në tryezë së bashku me donatorët e tjerë është edhe Elvis Naçi, nga fondacioni “Firdeus”,...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi

Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në twitter, të ministrit...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si...

Vijon lëkundja e tokës në Durrës, regjistrohen dy tërmete në pak minuta

Toka në Shqipëri vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit. Pak minuta më parë, është regjistruar...

Tjera tërmete gjatë natës në Shqipëri

Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe...

Kosovë, sot nis Java kundër korrupsionit

Një sërë aktivitetesh janë paraparë të mbahen në kuadër të Javës kundër Korrupsionit në Kosovë. 9 dhjetori njihet ndryshe edhe si ‘Dita Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit’,...

Arrestohet 45-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Policia e Shtetit në Shqipëri po vijon punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore...

Familjet e personave të zhdukur për 20 vite pa përgjigje

Familjarëve të persona e të zhdukur po u mohohen të drejtat e njeriut për 20 vite, pasi që ende nuk dinë për vendndodhjen e...

OEAK: Kosova ka shkallë të lartë reale të korrupsionit

Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik, madje...

Veseli nesër intervistohet nga Gjykata Speciale

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, nesër pritet të intervistohet nga hetuesit e Gjykatës Speciale, lidhur me luftën e Ushtrisë Çlirimtare të...

Opinione