250 policisë special të Kosovës do ta mbrojnë sot Malin e Zi nga protestat...

Portali FOS Media nga Podgorica shkruan se 250 pjesëtarë të forcave speciale kosovare ROSU, janë në disponim të autoriteteve malazeze me rastin e protestave...

Të dielën u martuan, sot çifti Hajdari u gjet i helmuar

Një çift është gjetur i helmuar ditën e sotme në Librazhd. Rezarta Hajdari 19 vjeçe është gjetur e pajetë, ndërkohë që bashkëshorti i saj...

Krimet serbe në Kosovë përmes fotografive

Në muret e Muzeut Kombëtar të Kosovës, kanë zënë vend mbi 100 fotografi të cilat paraqesin eksodin dhe gjenocidin serb të kryer në Kosovë,...

Përfaqësuesja e VV-së thumbon Isa Mustafën

Nëse të gjitha ministritë janë të rëndësisë së njejtë, siç u deklarua z.Mustafa, pse LDK insistonte të zgjidhte e para? Pas kësaj të drejte, pse...

Gjenden pas gjashtë muajsh dy të rinjtë e zhdukur shqiptarë

Është gjetur e mitura Yllka Derri, e cila ishte lajmëruar e zhdukur nga familjarët e saj për disa muaj. Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë...

20 vjet nga masakra e Reçakut, “Toka që ushtin nga dhimbja”

Mëngjesin e hershëm të 15 janarit 1999, fshati u zgjua i rrethuar nga forcat kriminale serbe. Në vendin që aso kohe pak kush ia...

Zyrtare: Zoran Milanoviç president i ri i Kroacisë

Ish kryeministri, Zoran Milanoviç, ka fituar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Kroaci. Tani janë numëruar më shumë se 99% e votave dhe Milanovic...

Zyra e BE-së e uron Konjufcën, ka edhe një kërkesë

Zyra e BE-së në Kosovë nëpërmjet një njoftimi kanë uruar zgjedhjen e Glauk Konjufcës, në postin e kryetarit të Kuvendit. Në njoftimin e Zyrës së...

Takime pa rezultat, nuk i dihet fundi ‘telenovelës’ Kurti-Mustafa

Derisa presidenti Hashim Thaçi po pret ta emërojë mandatarin e ri për kryeministër, LVV-ja e LDK-ja pafundësisht po e ofertojnë njëra-tjetrën për bashkëqeverisje. Derisa...

Kryqi i Kuq Kinez dhuron 100 mijë dollarë për të prekurit nga tërmeti në...

Kryqi i Kuq Kinez dhuron 100 mijë dollarë në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti. Kryqi i Kuq Kinez mbështeti Kryqin e Kuq Shqiptar...

Opinione