Lëvizja Vetëvendosje i jep përgjigjen e fundit LDK-së

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet...

Halil Kastrati shet 37 mijë euro BMW-në e dhuruar, ndërton dy shtëpi për skamnorët!

Makina qe para dy dite na u dhurua si donacion nga nje bamires tani e ka pronarin e saj Makinen e mori pronari i firmes...

Rama dhe Basha i nisin “aktivitetet” herët në mëngjes

Aktiviteti në rrjetet sociale të liderëve politikë ka nisur që herët në mëngjes. Megjithatë, Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë zgjedhur mënyra të ndryshme...

Gjermania mbështet Shqipërinë pas tërmetit me 4 milionë euro

Ambasada e Gjermanisë në Shqipërisë, ka njoftuar se Qeveria Federale do të mbështesë rindërtimin pas tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit me grante në...

Me pistoletë me fishekë gati për qitje, parandalohet krimi në Shkodër

Policia e Shkodrës parandaloi një ngjarje të mundshme kriminale dhe vuri ne pranga nje 43-vjecar, qe u kap me armë zjarri në brez, me...

Vdes nëna dhe vëllai i dëshmorit Imer Alushani

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka vdekur nga një sulëm në zemër nëna dhe vëllai i dëshmorit Imer Alushani nga fshati Komoran...

Një muaj paraburgim për Ikballe Berisha-Hudutin

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës së...

Reforma zgjedhore, Kryemadhi: Opozita sot mori përgjegjësinë, tani në dorë e ka qeveria

Pjesëmarrjen e opozitës në tyrezën e reformës zgjedhore, LSI e konsideron si marrje përgjegjësie. Në një reagim në Facebook, kryetarja Monika Kryemadhi thotë se...

Shqipëri, propozohet testi i “idiotit” për shoferët

Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit zhvilluan një tryezë për prezantimin ne analizës së situatës dhe propozimet për ndryshime në...

Ekskluzive: Në bazën amerikane që u sulmua mbrëmë në Irak, punojnë qindra kosovarë

Gjatë natës së mbrëmshme, u sulmua baza kryesore amerikane në Irak, ajo “Al Asad”, e cila është pozicionuar nga Forcat Ushtarake të ShBA-së. Sipas raportimeve...

Opinione