15.9 C
Skopje
Saturday, April 20, 2019
Home Kosovë-Shqipëri

Kosovë-Shqipëri

Mal i Zi, kapet një anije ushtarake e ngarkuar me drogë

Dhjetëra kilogramë drogë u kapën sot në një anije të marinës kombëtare të Malit të Zi, njoftoi qeveria malazeze. Nga ana tjetër, media lokale thekson...

Veleshta,kufiri dhe Tota Mije-Agim Vinca

(Rrëfime nga koha e gardhit) Nga Agim Vinca Në Tiranë jetonte një kushërirë e tim eti, Nazmija, të cilën e gjithë familja e thërriste “tota Mije”....

Bregu: Të ndalet ngacmimi i grave në rrjetet sociale

Numri më i madh i ngacmimeve ndaj grave në internet ndodh në rrjetet sociale dhe qeveritë duhet të marrin seriozisht në konsideratë kuadrin ligjor...

OSBE: Prokurorët në Bosnje e Hercegovinë po punojnë dobët

Prokurorët në Bosnje e Hercegovinë kanë bërë një punë të dobët në zgjidhjen e rasteve serioze të korrupsionit që përfshijnë politikanët, thuhet në një...

Haradinaj: Të rënët për liri, janë vlera e vetme sublime e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në Akademinë Përkujtimore me rastin e Ditës së Veteranëve të Koshares dhe rënies së Heroit të Kosovës,...

Athinë, vendoset statuja e parë e Aleksandrit të Madh

Athina vendosi sot statujën e parë të Aleksandrit të Madh, një projekt që daton nga vitet ’90, por që prej kohësh kishte nxitur debate...

Grabitja në aeroportin e Tiranës, Prokuroria dyshon në disa persona

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Shqipëri nuk ka identifikuar ende asnjë nga autorët e grabitjes në pistën e aeroportit Rinas në Tiranë, por...

“Air Albania” nis zyrtarisht fluturimet, Tiranë-Stamboll fluturimi i parë

Mbrëmjen e kësaj të premteje, “Air Albania” do të kryejë fluturimin e parë zyrtar nga Tirana për në Stamboll. Në faqen zyrtare të Aeroportit...

Qendra Kinematografike hap konkurs për projekte filmike

Qendra Kinematografike e Kosovës të enjten ka hapur konkursin për subvencionim të projekteve filmike për këtë vit. Edhe sivjet kategoritë dhe kriteret mbesin të...

‘SHBA-ja i ofron Serbisë veriun e Kosovës nëse vë sanksione ndaj...

Tabloidi beogradas shkruan se SHBA-ja i ofron Serbisë veriun e Kosovës nëse vë sanksione ndaj Rusisë. Diplomatë amerikanë kanë përgatitur një shantazh të ri për...

OPINIONE