Limaj: Kurti do të mbahet mend si një politikan që mashtron dhe gënjen

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, pas deklarimit të kryeministrit Albin Kurti për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe, ka deklaruar se Kurti do...

Kurti: Nuk mund të bëj rokadë midis popullit të Kosovës dhe faktorëve ndërkombëtarë

Megjithatë, ai u shpreh se nuk mund të bëjë rokadë mes popullit të Kosovës dhe ndërkombëtarëve. “I dëgjoj me vëmendje kërkesat e faktorëve të ndryshëm...

Serbët i gëzohen vendimit të Kurtit: Më 1 prill largohet komplet taksa

Agjencia e lajmeve Tanjug ka shkruar se ‘’ Kurti heq taksën për lëndët e para më 15 mars, ndërsa heq komplet taksën më 1...

Kurti para se të bëhej kryeministër: Nuk dua situatë ku nuk kemi as taksë...

Kurti e ka marrë vendimin për heqjen e taksës – pa vendimin për masën e reciprocitetit ndaj Serbisë siç kishte deklaruar. Gjatë fushatës dhe pas...

Konjufca takon Lajçakun, i thotë se pesë vendet e BE-së duhet ta njohin Kosovën

Konjufca thotë se i ka kërkuar që pesë vendet e Bashkimit Evropian, përfshirë edhe Sllovakinë, që ende nuk e kanë njohur Kosovën, duhet ta...

Kurti iu kundërpërgjigjet ndërkombëtarëve për reciprocitetin: Unë jam kryeministër i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të jashtëzakonshme ka bërë të ditur se Qeveria ka marrë vendim që të heq pjesërisht taksën...

Haradinaj: Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për taksen ndaj Serbisë, duke pohuar se “sonte Albin Mashtruesi u...

Zyrtari i Vetëvendosjes rrezikon veten, për të shpëtuar një fëmijë të varfër nga dhuna

Lidhur me incidentin që ka ndodhur sot në Prishtinë, në të cilin u pa se ishte përfshirë edhe zëvendësministri Xhelal Sveçla, reagim ka bërë...

Nesër mbledhja e qeverisë, taksa 100 për qind nuk është në rend të ditës...

Mbledhja e cila ishte e planifikuar për sot u shty për ditën e nesërme për arsye të mospajtimeve të dy partive më të mëdha...

Kurti: NATO s’ka nevojë për shkëmbime të fshehta me Kosovën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar serish në lidhje me letër-këmbimin e Hashim Thaçit në kohën sa ishte kryeministër me krerët e NATO-s,...

Opinione