10.1 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2019
Home Aktuale

Aktuale

Sulejman Rexhepi: Unë jam kryetar i BFI-së, nuk i frikësohem policisë...

Kryetari i Bashkësisë Fetar Islame, Reis ul Ulema Efendi Sulejman Rexhepi pas mbarimit të mbledhjes së Rijasetit, ka thënë se ajo që është diskutuar...

Mulla Sula i mbledh imamët në mbledhje të jashtëzakonshme (FOTO)

Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë, shkruan TetovaSot. Mbledhjen e jashtëzakonshme e njoftoi anëtari...

Veseli: Rexhepi është ende kryetar i BFI-së

Sipas anëtarit të Bashkësisë Fetare Islame, Muhamerr Veseli, mulla Rexhepi është ende kryetari i BFI-së, sepse sipas tij atë nuk mund ta shkarkojë një...

Buzaku: Nuk ka puç në BFI, unë jam kryetar i ri...

Një grup personash janë futur pasditen e sotme në Bashkësinë Fetare Islame me pretekstin se Gjykata Themelore Shkup ka marrë vendim për shkarkimin e...

Skender Buzaku shpalli veten Reis të ri BFI-së

Skender Buzaku nga seli i Bashkësisë Fetare ka deklaruar se ai me vendim gjyqësor është Reisi i ri i Bashkësisë Fetare Islame. “Kemi dërguar letër...

Ekskluzive: Ja vendimi i Gjykatës me të cilin u shkarkua Sulejman...

Gjykata themelore Shkup 2 ka pranuar kërkesën që reis i ri i Bashkësisë Fetare Islame të jetë Skender Buzaku. Gazeta Lajm ka siguruar kopje...

Mulla Sula jashtë selisë së BFI-së, udhëheqësia e re ka marrë...

Udhëheqësia e re e BFI-SË ka marrë kontrollin në këtë instituciin, në krye me reisin e ri Skender Buzaku. Gazeta Lajm mëson se udhëheqësia...

Zhurnal: Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!

Agjencia e Lajmeve Zhurnal mëson se grupi i puçistëve pranë BFI-së, Skender Buzaku tanimë është futur në hapsirat e këtij institucioni me pretekst se...

Kush filmon në Gjykatën Shkupi 2?,Në Youtube del video nga zyra...

Biseda për transferime nga vendi i punës dhe aferë dashurie në zyrën e një gjykatësi të Gjykatës Themelore Shkupi 2. E filmuar në maj...

Kë do të zgjedhin shqiptarët në balotazhin presidencial në Maqedoninë e...

Nga radio gjermane DW/ Kandidatët për presidentë të Maqedonisë së Veriut, Pendarovski dhe Siljanovska-Davkova kanë kërkuar votat e shqiptarëve për balotazhin më 5 maj. ...

OPINIONE