Një filial i bankës Tutunska në Butel të Shkupit, ka rënë pre e grabitje të armatosur paraditen e sotme. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta të policisë dhe po kqyrin vendin e ngjarjes. Për momentin nuk ka të dhënë për të lënduar apo për shumën e parave të vjedhura.